Vítáme Vás na stránkách

                  oddílu

          KRASO Břeclav

 

 

                                                                                 Únor

17.2.2009 - O víkendu se v Praze konal další z krasobruslařských závodů, kde krasobruslařky oddílu Kraso Břeclav sbíraly cenné body do republikového žebříčku a o nominace na Mistrovství České republiky v žákovských a juniorských kategoriích.Veronika Paličková závodila v kategorii žačky a potvrdila svou formu i v tomto závodě. V krátkém programu nedala svým soupeřkám šanci, předvedla čistého dvojitého axela a všechny další povinné prvky a vedla soutěž s dvoubodovým náskokem. Ve volné jízdě  předvedla jistotu ve skocích a ukázala, že dvojitý axel je již pravidelným skokem v programech. Předvedené piruety nebyly provedeny v obtížnostech a třetí volná jízda ji zajistila celkové druhé místo.Karolína Judasová, která závodila v kategorii žačky mladší, také předvedla čistý krátký program s kombinací dvoudvojitých toolupů, axela, náročnými piruetami a sekvencí vah a krátký program vyhrála. Ve volné jízdě Karolína stále nazařazuje dvojitého lutze a to ji v náročné konkurenci stojí cenné body. Karolína zaváhala i u dalších skoků dvojitý flip a dvojitý toolup a pokazila kombinaci salchowa a toolupa. Sedmá volná jízda ji odsunula na konečnou pátou příčku.

                         

                                                                                 Leden 2009  

 19.1.2009 - Po vítězství na Břeclavské ceně konané minulý víkend se krasobruslařka Veronika Paličková může radovat ze zisku dalších dvou zlatých medailí. Ve středu se zúčastnila mezinárodních závodů Memoriál Karla Schaefferra ve Vídni. Mezi konkurenci 34 závodnic z 9 evropských zemí nedala Veronika šanci ani jedné z nich a suverénním výkonem vyhrála. Veronika předvedla ve své volné jízdě dva dvojité axely, z toho jeden v kombinaci s dvojitým tolupem, dva dvojité lutzy, kombinaci dvou dvojitých rittbergerů, dvojitého salchowa a kombinaci dvojitého flipa s dvojitým tulupem. Náročné piruety a krokové pasáže doplněné ladnými pohyby a pěkným bruslením byly doslova pohlazením nejen pro rozhodčí, ale i pro pár desítek diváků.
V sobotu startovala Veronika na krasobruslařských závodech v Brně, kde bojovala o co nejlepší umístění a získání dalších bodů do celorepublikového žebříčku. Veronika ani v Brně nezaváhala a v závodě o rok staršími děvčaty potvrdila svou skvělou formu. Po krátkém programu se ujala vedení. Závod zajela Veronika s menšími chybami ve volné jízdě, avšak se všemi náročnými prvky - piruety, kroky, včetně předvedení dvojitých axelů a kombinací dvojtých skokových elementů. I přes druhou bodově ohodnocenou volnou jízdu a s náskokem bodů z krátkého programu Veronika Paličková třetí závod v pořadí zasebou v náročné konkurenci 25 závodnic vyhrála. Boj o medaile svedl ve Vídni juniorský závodník oddílu KRASO Břeclav Adam Klimovič. V krátkém programu předvedl dvojitého axela, dvojitého lutza, udělal pouze chybu v kombinaci trojitého salchowa s tulupem. Ve volné jízdě předvedl dvojitého axela, dva trojité salchowy a trojité tulupy, z toho každý v kombinaci s tulupem. Druhou volnou jízdou s celkovým počtem bodů 91,22 se umístil na třetím místě.Umístění dalších závodnic oddílu KRASO Břeclav ve Vídni:
Kategorie: Springs Girls 98 - Karolína Judasová 12.místo, Karolína, Legdanová 30. místo ze 44 závodnic
                 Chicks Girls 01 - Kristýna Legdanová 30. místo ze 33 závodnic.
 

Umístění dalších závodnic oddílu KRASO Břeclav v Brně:
Kategorie: Nováčci: Kristýna Legdanová 17. místo ze 20 závodnic
                 Nováčci ml.:  Elisabeta Daví 9. místo ze 13 závodnic
                    Žačky ml.:   Karolína Judasová 7. místo ze 26 závodnic
                 Žačky nejml.: Tereza Grycová 28. místo ze 30 závodnic

 

13.1.2009 - Od pátečního odpoledne do nedělního podvečera se na zimním stadionu v Břeclavi konal XX. ročník Břeclavské ceny v krasobruslení.
I přes nepřízeň počasí, kdy teplota na zimním stadionu nestoupla nad nulu,se o víkendu představilo 140 závodnic a závodníků z celé ČR. Diváci mohli shlédnout boje sólistů o nominace na Mistrovství světa juniorů, které se bude konat za měsíc v Sofii.Břeclavský krasobruslařský oddíl v pátek reprezentovali nejmladší závodnice. V kategorii nováčci mladší se představily nejmladší oddílové závodnice Karolína Gulíšková a Elisabetta Daví. Obě děvčata předvedla volnou jízdu bez chyb a se všemi předepsanými skokovými elementy - kadet,salchow, rittberger. Karolínka se umístila na velice pěkném čtvrtém místě a Bety na devátém místě z osmnácti závodnic. V kategorii nováčci startovala Kristýna Legdanová, která se v létě se sestrou Karolínou a rodiči přestěhovala do Hustopečí ze severních Čech. Od září obě děvčata již startují za břeclavský oddíl. Pro Kristýnku byl závod na domácím leděp remiérový. Volné jízdě chyběla rychlost a přesnost provedených prvků a po pádu ve spirále vah obsadila devatenácté místo z dvaceti krasobruslařek.Největší zastoupení měl oddíl KRASO v kategorii nejmladší žačky. V plně obsazeném závodě třiceti závodnic si nejlépe vedla sestra Kristýnky Karolína Legdanová. Tato zkušená závodnice předvedla ve volné jízdě všechny předepsané prvky a pouze pád v dvojtém salchowu ji stál stupínek vítězů.Karolína obsadila šesté místo. Perfektní volnou jízdu předvedla Gabriela Gulíšková, která poprvé do volné jízdy zařadila a úspěšně předvedla dvojitého rittberga. Rozhodčí ocenili její výkon osmou příčkou. Po měsíčním tréninkovém výpadku se v závodě představila Tereza Grycová. Terezka zajela volnou jízdu s axelem a dvojitým salchowem, avšak u piruet a spirály vah chyběla obtížnost. Pavla Izakovičovivá bojovala s trémou a ve volné jízdě předvedla krásného axela. Bohužel u dvojitého salchowa a tulupa, které v tréninku skáče s jistotou, spadla. Také ve spirále vah se nevyvarovala chyb a skončila dvacátá osmá.V kategorii žačky mladší startovala Karolína Judasová. Po bezchybném krátkém programu se mezi dvaceti devíti zavodnicemi ujala vedení. Karolína předvedla téměř bezchybnou volnou jízdu, pouze nezvládla kombinaci dvou dvojitých tulopů a nezařadila do programu dvojitého lutza, kterého nezvládá se stoprocentní jistotou. Desátá volná jízda ji z vedoucí pozice odsunula na celkové šesté místo.
Největším želískem na medajlové pozice byl start Veroniky Paličkové v kategorii žačky. Věkem ještě mladší žačka ukázala, že v boji o medajle může konkurovat starším soupeřkám. Veronika nenechala nic náhodě a po velkých chybách soupeřek se po krátkém programu ujala vedení v závodě. Dvakrát zařazený dvojitý axel, kterého zvládá již s přehledem i v závodech, všechny dvojité skoky včetně kombinací dvojitých skoků zařazené ve volné jízdě,předvedení náročných piruet, vynikající bruslení ocenili i rozhodčí. I když soupeřky předvedly ve volné jízdě trojitého salchowa, Veronika vysokým hodovým náskokem z krátkého programu své prvenství v konkurenci dvaceti jedné závodnic uhájila.V kategorii juniorky startovala po roční závodní pauze Kateřina Výborná.Katka udělala v krátkém programu několik chyb a usadila se na konci startovního pole. Velikou bodovou ztrátu se již i přes předvední bezchybné volné jízdy nepodařilo stáhnout a zůstala na jedenácté příčce.Jediný mužský zástupce břeclavského bruslení Adam Klimovič reprezentoval oddíl KRASO v kategorii juniorů. Adam i přes týdenní tréninkový výpadek,těsně před konáním závodů, do bojů o medaile nastoupil. Originální progam zajel Adam na jistotu. Předvedl dvojitého axela a v konkurenci tří závodníků obsadil druhé místo. Volnou jízdu Adam předvedl v tempu. Vydařený trojitý salchow a velice dobře zvládnuté dva trojité tulupy, celá řada dvojitých skoků udělaly na většinu diváků i rozhodčích dobrý dojem a Adam se mohl těšit z celkového druhého místa.Poslední republikový závod před odjezdem na Juniorské Mistrovství Světa zde v Břeclavi odjel i náš reprezentační taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Všechny části programu jak povinný tanec, originální tak i volný tanec zajeli svěřenci pana Sinicyna s jistotou a v tempu. Diváci mohli vidět náročné krokové pasáže, piruety a zvedačky, ladnost bruslení a dokonalost choreografie všech programů. Lucii s Matějem čeká ještě jeden závod v Německu a po té budou hájit české barvy v Sofii na JMS.
                     

Závěrem bych chtěla poděkovat všem účastníkům soutěže, rodičům, rozhodčím, trenérům za obětavou práci při organizaci tak rozsáhlého závodu a hlavně sponzorům, bez kterých by takovéto akce republikového formátu nebylo možné zajistit.

                                                                                                                                                                                                Myslivečková

 

4.1.2009 - Vložen nový časový rozpis na  XX.Břeclavskou cenu v krasobruslení více zde               

                                  

                                                                                  Prosinec   

 22.12.2008 -Poslední předvánoční víkend vyjely nejmladší krasobruslařky oddílu KRASO Břeclav na Vánoční cenu Města Kopřivnice.
 V kategorii Nováčci mladší mělo břeclavské krasobruslení hned dvě zastoupení - Karolínu Gulíškovou a Elisabet Daví.Obě krasobruslařky předvedly bezchybnou volnou jízdu se třemi předepsanými skoky - kadet,salchow, rittberger, vysokou piruetou sekvencí váhových spirál. Mezi dvanácti závodnicemi se Karolínka umístila na skvělém pátém místě a Bety na sedmém místě.V kategorii Nováčci bojovala o co nejlepší umístění Kristýnka Legdanová.
Pro Kristýnku to byla v letošní sezoně premiera. Ve volné jízdě předvedla všechny jednoduché skoky, dvě piruety i spirály vah. Zaváhala pouze v lutzu, kdy upadla. V obsazení sedmi závodnic se Kristýnka umístila na čtvrtém místě.

 

8.12.2008 - O víkendu se do slezského města Třince sjeli nejlepší seniorští krasobruslaři z Česka, Polska a Slovenska, aby bojovali o tituly mistrů svých republik. Na Mezinárodním mistrovství České republiky mělo také břeclavské krasobruslení své zastoupení a to v kategorii seniorských tanečních párů Lucii Myslivečkovou a jejího partnera Matěje Nováka z Pardubic.Boj o titul zahájili svěřenci trenérů Rostyslava Sinicyna a Natálie Karamyshevy v pátek povinným tancem Paso double. Svůj souboj prohráli s tréninkovými kolegy Kamilou Hájkovou a Davidem Vincourem jen o dvě desetinybodu. Ve večerních hodinách pokračoval soubouj na třineckém ledě originálním tancem. Lucie s Matějem předvedli originální tanec s absolutní jistotou a po chybě soupeřů, kdy Kamila Hájková nešťastně upadla u twizlů,se ujali vedení s náskokem šesti bodů. Lucie s Matějem měli titul Mistrů republiky na dosah ruky. Bohužel ve volném tanci se dopustili hned několika chyb. Po nervozním začátku, kdy oba partneři upadli, zaváhali také při společné piruetě, kde chyběly požadované prvky pro nejvyšší obtížnost.Následný pád partnera v kruhové krokové pasáži je se ztrátou šesti bodů odsunul na druhé místo za loňské mistry republiky.

                                                                                    Celkové pořadí:
                                                             1. K.Hájková/D.Vincour, CZE 150,31
                                                            2. Lucie Myslivečková/Matěj Novák, CZE 144,73
                                                           3. J. Budner/J. Moscicki, POL 129,06
                                                          4. N. Visnova/L. Csolley, SVK 128,12

 

                                     
 

                                  2.12.2008 - Spuštěna fotogalerie.   

                                 1.12.2008 - O víkendu se konal další závod Českého poháru v krasobruslení v

                                              Českých Budějovicích. Břeclavský krasobruslařský oddíl KRASO měl i v tomto závodě
                                              zastoupení a to v kategorii mladších žaček. Karolína Judasová, která se pravidelně účast      

                                             pohárových závodů, vstoupila do závodu odhodlaně a bez respektu ke všem soupeřkám.

                                             Originální program zajela bez jediného zaváhání a ve všech plánovaných prvcích zvládla vyšší

                                             obtížnosti než soupeřky a závod po této části programu vedla. Volnou jízdu předvedla s menší
                                             jistotou. Zaváhala v kombinaci dvojitého salchowa a dvojitého toolupa a po bezchybných

                                           výkonech soupeřek první místo neudržela. Bohužel to stačilo pouze na celkové jedenácté místo.
 

                              

                                                                                Listopad                     

                                    27.11.2008 - Doplněny výsledky závodů Veroniky Paličkové zde.

                                                       Dále přidány propozice k závodům.

                                                      V odkazu testy jsme přidali propozice k testům ve Frýdku Místku.

                                                                      Stránky se upravují!!!!

                               

                                                                                  Říjen

                                   24.10.2008 - Doplněny výsledky našich závodníků   zde.

                                                      Přidány propozice k závodu v Mělníku  zde.

                                  23.10.2008 - Valná hromada více    zde

                                 20.10.2008 - Břeclavská krasobruslařka Lucie Myslivečková spolu se svým partnerem
                                                                  Matějem Novákem se v letošní sezoně poprvé představili na mezinárodních
                                                                  seniorských závodech. Na základě velice dobrých úspěchů v juniorských
                                                                  závodech byli nominováni na Memoriál Karla Schaeffera, který se konal ve
                                                                 dnech 14.-16.10.2008 ve Vídni.
                                                                 Svěřenci trenérů Rostyslava Sinicyna a Natalie Karamyshevy zahájili závod
                                                                 velice dobře a po předvedení povinného tance "Vídeňský valčík" je rozhodčí
                                                                 s 27.91 body zařadili na šesté místo. Mezi světovými seniorskými tanečníky
                                                                 se Lucie s Matějem neztratili ani vdalší části závodu. Originální tanec
                                                                 zajeli bez větších chyb a rozhodčími byl ohodnocen 46,72 body. Páté místo v
                                                                 originálním tanci závodníky posunul na celkovou pátou příčku. Volnou jízdu,
                                                                 které nechyběla dravost, obtížnost a přesnost všech stanovených prvků,
                                                                 zajeli Lucie s Matějem vynikajícím způsobem. Tomu odpovídalo i ohodnocení
                                                                 rozhodčích a se 75,75 body se zařadili před americké taneční páry hned za
                                                                 francouzi, na druhé místo. Celkově Lucie s Matějem v prvním seniorském
                                                                 závodě letošní sezony obsadili vynikající čtvrté místo. Poprvé tak mladí
                                                                 krasobruslaři porazili své kolegy na ledové ploše Kamilu Hájkovou a Davida
                                                                 Vincoura - reprezentanty ČR na ME a MS 2008.                                                                                                     Konečné pořadí:
                                                                 1. Pernelle CARRON, Matthieu JOST,FRA, 169,65
                                                                 2. Lynn KRIENGRAIRUT, Logan GIULETTI-SCHMITT USA, 152,09
                                                                 3. Charlotte MAXWELL, Nick TRAXLER, USA, 150,91
                                                                 4. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Matěj NOVÁK, CZE, 150,38
                                                                 5. Kamila HÁJKOVÁ, David VINCOUR, CZE, 147,11

 

                                 11.10.2008 - Vloženy výsledky našich závodnic z Karviné zde.

                                10.10.2008 - Přidány propozice k závodu Pardubice, Slaný, Brno,Roudnice nad Labem.

                                 4.10.2008 - Přidány propozice k závodu v Havířově  zde.

                                 Vytvořen nový profil Různé akce kde najdete různé krasobruslařské představení.

                                                     

                     

                                                                               Září

                                  27.9.2008 -  Aktualizovány stránky testy a závody přidány propozice .                    

                                                    Přidáni nový členi.

                                                    Upraven rozpis tréninků

                      

                                                  

                                                                                 Červen

                          23.6.2008 - Od 28.7.2008 začínají tréninky  a od 18.8.2008 do 24.8.2008

                                                     začíná oddílové soustředění více zde .

                                                    

                           23.6.2008 - Vložili  jsme testy výkonnosti a pohárové závody pro letošní sezónu

                                                     propozice budou vloženy jak je zveřejní ČKS .

                        

                                                                                 Květen

                             7.5.2008 -  Ve čtvrtek a v pátek odpadá cvičení. Další je v úterý v 16.30 hod.

                            7.5.2008 - Vložena první fotoprezentace Lucie Myslivečkové  a vložena videa

                                            Lucky a Matěje z youtube  zde .                                                               

                    

                                                                                  Duben

                            9.4.2008 - Spuštěn nový vzhled stránek průběžně budeme dokončovat.

                           4.4.2008 - Dne 7.4.2008 19:00 hodin proběhne v restauraci na zimním stadionu.

                                                                           valná hromada.                                

                   

                                                                                  Březen

                          9.3.2008 - Vloženy výsledky závodů Karolíny,Sabiny,Gábiny a Pavlíny.

                  

                                                                                  Únor

                     26.2.2008 - Aktualizovány stránky Pavlíny,Terezy,Gábiny,Katky,Sabiny,Karolíny G.

                                   25.2.2008 - Aktualizovány stránky  Adama,Elišky,Karolíny,Veroniky.

                  

                   

                                                                                Leden 2008

                         21.1.2008 - Dne 23.1 2008 v 15.30 hod. se budou děti fotit účast všech dětí nutná. 

                  

                                                                            

                       

 

Novinky
 
Stanovy klubu

Přihláška do oddílu

Nábor dětí